יצירה עברית , חיים שריר

סדרות


 

בני ערובה

2013,  עונה ראשונה  10 פרקים,  40 דקות לפרק

 

הופק עבור ערוץ 10 בסיוע המיזם לקולנוע וטלויזיה בירושלים

 

במאים ויוצרי הסדרה: רותם שמיר ועומרי גבעון

 

שחקנים: איילת זורר, יאיר לוטן, דר זוזובסקי,יואב רוטמן, מיכה סלקטר, מיקי לאון, הילה וידור, תומר קפון, עידו ברטל, נבו קמחי, שמיל בן ארי

 

משפחתה של מנתחת בכירה נחטפת, בתמורה לשחרורם, היא מצווה להרוג את ראש הממשלה על שולחן הניתוחים…

 

משפחת דנון, יעל, אייל, נועה ואסף, חיים יחד בוילה המשפחתית בירושלים. לכל אחד מהם סודות וסיפורים אישיים, לכל אחד מערכת יחסים סבוכה עם בני המשפחה האחרים – משפחה טיפוסית.

 

יעל, אם המשפחה וגיבורת הסדרה, היא מנתחת כירוגית מבריקה, שנבחרה לנתח את ראש הממשלה המכהן, שמואל רסקין, ניתוח שגרתי להסרת כיס מרה.

 

ערב הניתוח פורצים לביתם ארבעה רעולי פנים ובאיומי אקדח מציבים ליעל את האולטימטום הנורא – הרגי את ראש הממשלה מחר בבוקר על שולחן הניתוחים או שנפגע במשפחתך. יעל שהיא אשה מזן נדיר, מצליחה ליצור עיכוב בניתוח והחוטפים "נתקעים" בבית משפחת דנון למשך חמישה ימים ארוכים עד לתאריך החדש שנקבע. הזמן שבני הבית והחוטפים מבלים יחד הופך אט אט למסע הכרות מחדש של בני המשפחה אחד עם השני – סודות מן העבר נחשפים, מערכות יחסים מתפרקות וניבנות מחדש. גם החוטפים הולכים ונחשפים.

 

 

המסכות, פיזית ומטפורית, יורדות ושמונה הדמויות מתחילות להלחם ולהתקרב, להתעמת ולהתאהב. אט אט מתברר שרצח ראש הממשלה הוא חלק מקונספירציה שממדיה גדולים יותר מהמתרחש בוילה. הגורם המסתורי ששכר את ארבעת החוטפים לביצוע משימת החטיפה הולך ונחשף במאמציה של יעל לנסות ולהבין מי רוצה במותו של רסקין ומדוע. יעל אינה עוצרת לרגע והיא תעשה הכל כדי להמנע ממה שנדרש ממנה לעשות אך להגן על משפחתה.

 

הסדרה נמכרה ושודרה במדינות רבות בחו"ל בין היתר בערוץ הצרפתי ובערוץ CANAL+. BBC 4  באנגליה.

 

תסריטי הסדרה נרכשו והופקו בגירסא אמריקאית בשם  Hostages בשיתוף אלון ארניה ע"י WARNER עבור CBS

 

הסדרה זכתה בפרס "נימפת הזהב" מונטה קרלו  לסדרת הדרמה הבינלאומית הטובה ביותר לשנת 2014 ולפרס השחקנית הטובה  ביותר אילת זורר. 

 

>> לינק לדף הסדרה באתר  IMDB

ho-01-300px
 

 

בני ערובה 2

2016,  עונה שניה  12 פרקים,  40 דקות לפרק

 

הופק עבור ערוץ 10 וקאנאל+

 

במאים ויוצרי הסדרה: רותם שמיר ועומרי גבעון

 

שחקנים: יאיר לוטן, יואב לוי, מיקי לאון, הילה וידור, תומר קאפון, ריימונד אמסלם, איתי טיראן, מיכל קלמן, יעקב דניאל, אלונה טל, קים בודניה, נבו קמחי, שמיל בן ארי

 

אדם רובין ושותפיו מנסים להוציא את שמואל נצר מחוץ למדינה על־מנת לערוך את ניתוח ההשתלה של מח העצם שיציל את אשתו של אדם. הם מסתבכים בדרך ומוצאים עצמם לכודים בבית כנסת נטוש כשהם מוקפים בעשרות שוטרים, וביניהם חבריו של אדם ומומחים לניהול מו"מ עם חוטפים. יריבים וחוקרים מנסים להגיע לפיענוח הארוע ולהשפיע עליו לפני האחרים.

 

 

חוקרת של השב"כ מגלה מזימה של תאגיד בינלאומי ששלחה מתנקש להרוג ראש מדינה זרה שיגיע להלוויית רוה"מ הישראלי, ומונעת את ההתנקשות. אורנה קצינת משטרה חושדת במעורבות של אמסלם ואדם, קציני משטרה אף הם, באירוע בני הערובה. אדם מראה למחסל מטעם התאגיד אשר חטף את בתו, שהוא מחזיק בנציגת התאגיד ודורש עסקת חליפין. האולטימטום מתקרב לסיומו.  קרב יריות מטווח קצר מסיים את העונה.האם ראש הממשלה נצר ישוחרר, האם בתו של אדם תשרוד ומה יעלה בגורלו של אדם
 

הסדרה נמכרה ושודרה ע"י נטפליקס

 

>> לינק לדף הסדרה באתר  IMDB