יצירה עברית , חיים שריר

סדרות


 

לא הבטחתי לך

 

2006, עונה ראשונה 15 פרקים,   35 דקות לפרק

2007, עונה שניה 15 פרקים,   35 דקות לפרק

 

הסדרה הופקה עבור ערוץ יס ישראלי וערוץ 10


יוצר ותסריטאי: אייל דורון


במאים: גבי ביבליוביץ', אופיר בביוף, תומר אבירם

 

שחקנים: אלי פיניש, גורי אלפי, דני גבע, הילה עופר, אפרת בוימולד, אפרת כהן, נעה תישבי, רחל זינדר. עלמה ז"ק, שמיל בן ארי, אסי לוי

 

הם בסוף שנות העשרים שלהם ותחילת שנות השלושים. מנסים לחיות באופן הכי מאושר והכי מספק שאפשר, אבל באופק כבר מבצבצת ועולה אצלם תחושת ההחמצה. הם כבר עיצבו לעצמם סוג של חיים, אבל עדיין משתעשעים ברעיון להחליף הכל: הם יודעים שעוד אפשר למצוא אפשרות אחרת לגמרי להעביר בה את החיים.

 

שלושה חברים טובים: אודי, תומר ואיציק, נותנים בסדרה לראשונה את נקודת המבט הגברית החדשה: הם רגישים, מתחבטים, מנהלים שיחות נפש (פורצות דרך יחסית לגברים) ומנסים להבין את העולם סביבם ולא פחות חשוב את הנשים החדשות- נשים שממתינות לגבר שיוכל להכיל אותן.

 


הנשים לא מכירות ביניהן, אך מקימות במשך הסדרה חבורה משלהן: טלי (נשואה לאודי), דנה (בת-דודה של טלי), הילה (חברה של איציק) ונעמה (שעובדת עם תומר ואיציק), מציגות גלריה מגוונת
של נשים צעירות, שבדיוק כמו הגברים, מנסות ליהנות מכל העולמות; הגברים מנסים להתחבר לצד הנשי שלהם בלי לוותר על האחווה הגברית, הנשים רוצות להישאר חינניות ומלאות קסם אבל מקפידות מאוד לטפח את הצד גברי שבהן: חולמות להיות אסרטיביות ותלותיות בעת ובעונה אחת. לנהל את העולם ביד רמה אבל שיזכרו שהן בסך-הכל מחפשות כתף תומכת.


 
הסדרה עוקבת אחר הדמויות, מערכות היחסים והקשרים הנרקמים ביניהם, בעלילה שנוגעת, מצחיקה ומרגשת.

 

על העונה השנייה:

שנתיים אחרי. בפעם אחרונה שעזבנו אותם נפרדו איציק (אלי פיניש) ותומר (גורי אלפי) מאודי (דני גבע) שנסע לארצות-הברית לנסות שם את מזלו. העונה נפתחת עם שובו של אודי לארץ. אודי, שנסע להזדמנות של פעם בחיים למעבדה יוקרתית בבוסטון, חוזר לארץ אחרי שפרש במפתיע מכל העניין. הנסיעה היתה טראומתית מכל הבחינות ואודי וטלי מחליטים להיפרד.   

 

תומר (גורי אלפי) נשוי מזה שנה וחצי לרקפת (עלמה זק), צוערת של משרד החוץ שהכיר באירוע מוזר שנקלע אליו במקרה (היא טוענת אותו דבר…) ומאז למעשה לא נפרדו. הם בעיצומם של טיפולי פוריות מפרכים. אחרי שציפה לנסוע איתה לשליחות קסומה בחו"ל, נתקעו בארץ כדי להתרכז בניסיון להביא ילד.

 

איציק (אלי פיניש) עבר עם עצמו כמה דברים מאז התפטר מהמשרד, ובפתיחת העונה אנחנו פוגשים אותו בתור מנהל דיור מוגן יוקרתי, כשהוא מנסה להכניס לשם אווירה ("יש על החיים האלה?)", ומוצא חברים חדשים ומקסימים שחצו את גיל השמונים. בקרוב תצטרף לצוות העובדים אתי (אפרת כהן), שאיציק מגלה נייר שלה בין קורות החיים של מועמדות לעבודה, ומזמין אותה לראיון עבודה רישמי….. אצל איציק, כמו תמיד, אין רגע דל: כבר בפרק פתיחת העונה נופלת עליו "פצצה" כשמתגלה לו שהוא אבא לילדה בת שבעה חודשים. על רקע המשבר, מתחדש (שוב) הקשר שלו עם דנה (אפרת בוימוולד). איציק ודנה, שלא יכולים אחד עם השנייה, גם לא ממש יכולים בלי.

 

שלושת החברים -גיבורי הסדרה- מנסים להתמודד עם המתחים שנוצרו ביניהם ולהתקרב: אודי לא היה בחתונה של תומר ומנסה להסביר מה עבר עליו שם בארצות-הברית שגרם לו למעשה להפסיק לתפקד. ואיציק ותומר מתמודדים כל אחד עם בעיה הפוכה לשני: זה לא רוצה להיות אבא ומגלה שיש לו ילדה, וזה חולם להיות אבא ולא מצליח. מה שיוצר ביניהם, כמובן, מצב לא פשוט.   

מכאן זה מתחיל. הם כולם התבגרו, כולם מנסים למצוא את המקום שלהם, או להבין למה החיים שלהם הפכו – כבני-אדם, כהורים, כבני זוג,.
אודי יוצא לחפש את דמותה המסתורית של "אמה הורודה" (אסי לוי), פעילה חברתית ששמע עליה עוד באמריקה והגיעה לארץ להמשיך בפעילויותיה האנרכיסטיות. איציק, קיבל הוכחה לחשדנות שלו, בדמות אישה שגנבה לו זרע, וצריך ללמוד להאמין באנשים ובאהבה. ותומר שמתמודד עם המועקה בבית החדש שהקים עם רקפת, מתמודד במקביל עם המשפחה הכפייתית שלו, במיוחד עם מערכת היחסים המסובכת-משעשעת שלו עם אבא שלו  (שמיל בן ארי).


בין לבין הם נפגשים, יוצרים מחדש את קשר החברות ביניהם שעומד במרכז הסדרה. שעירים וגבריים (וויתרו על הלייזר), אבל רגישים כמו קודם.

 

קישורים:

 

וואלה-YES 

http://yes.walla.co.il/?w=1/7120/1153949

http://yes.walla.co.il/?w=1/7455

 

ויקיפדיה: 

http://he.wikipedia.org


 

pic-9