יצירה עברית , חיים שריר

סדרות


 

שלושים ₪ לשעה

2011,  עונה ראשונה 8 פרקים,  40 דקות לפרק

2013,  עונה שניה 10 פרקים, 40 דקות לפרק

 

הופק עבור ערוץ 1

 

יוצרי הסדרה: חיים שריר, יוסי מדמוני, דוד אופק

 

תסריטאי: יוסי מדמוני, במאים: דוד אופק ושרי עזוז

 

שחקנים: רותי בורשטיין, סופיה אוסטריצקי, סמירה סרייה, דנה סמוחה, יגאל עדיקא, ולדימיר פרידמן, מרינה סמוחה, לירון בן שלוש ויעקב בורק

 

סיפורן של שלוש נשים קשות יום, עובדות ניקיון בחברת כוח אדם, המפוטרות מעבודתן. על מנת לשרוד הן מחליטות לעקוף את המעביד שפיטר אותן, לאחד כוחות ולהציע שירות ללקוחות באופן ישיר. זאת במטרה לשרוד בעיר הגדולה.

 

שלוש הגיבורות מגיעות משלושה מגזרים מרוחקים זה מזה בחברה הישראלית: אישה בת 40 קשת יום מעיירת פיתוח, עולה חדשה מאוקראינה, שהשאירה מאחוריה את בתה ובחורה ערביה, משת"פית שברחה ממשפחתה.

 

הסדרה עוקבת אחריהן במקום עבודתן-  שלוש קומות משרדים של חברת מדיה צעירה ומצליחה בבניין רב קומות מעוצב, אותן הן מנקות מידי יום. הגיבורות אמנם עובדות עבור אותה חברה, אך כל אחת ממוקמת בקומה אחרת והן מקיימות קשר מינימלי זו עם זו, עד אשר באירוע המחולל של הסדרה, הן מקבלות הודעת פיטורין מחברת כוח האדם דרכה הן מועסקות. האירוע הזה מחבר אותן זו לזו, והן  מחליטות להתארגן כקבוצה ולצאת לדרך עצמאית. בדרך זו הן תהיינה הבוסיות ולא אף אחד אחר. לשם כך הן קובעות כללי עבודה נוקשים והופכות לקואופרטיב שוויוני. כל אחד תעבוד כפי יכולתה ותקבל לפי צרכיה.

 

בהדרגה נסדקת האידיליה בין השותפות. מטרותיהן האישיות מתנגשות עם טובת העסק המשותף, עד כדי יצירת יריבויות אישיות, קנאות, עימותים על רקע רומנטי ועוד.

 

בנקודת המפנה של הסדרה, כשהבנות הופכות כבר לחברה מצליחה, הן מחליטות להעסיק בעצמן עובדות. כאן מתרחש המהפך – הבנות הפכו ממנוצלות למנצלות והן מעסיקות את העובדת החדשה בתנאים פחות טובים משלהן. על רקע זה ועל רקע המתחים האישיים ביניהן נולדת סכנה לקיום הקואופרטיב שהוקם ביזע ועמל.

 

הסדרה זכתה לפרס האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלויזיה לסדרת הדרמה הטובה ביותר ולבימוי לשנת 2012

 

tas-si-02-300px

 

 

 

 

 

 

 

e02