יצירה עברית , חיים שריר

סדרות


 

"האמת העירומה"

2008,  16 פרקים,  33 דקות לפרק

 

הסדרה הופקה עבור ערוץ 10

 

תסריט: בני ברבש, במאי: אורי ברבש

 

שחקנים: ליאור אשכנזי, ג'ניה דודינה, יורם חטב, יעל הדר, נתי רביץ, הדס קלדרון, אלון דהאן, יובל שרף, דניאלה קרטיס

 

בניגוד לאמונתנו המקובלת, למציאות, ל"אמת",  פנים רבות. התבוננות האנושית "הָרָאשוּמוֹנִית" מייצרת שלל גרסאות שונות ומנוגדות לאותו אירוע עצמו מהווה את המוקד בתוכו פועלים אירנה  וגבאי – שני חוקרים/מתשאלים שהכשרתם, אופיים, אישיותם ורגישותם אמורים לסייע להם לסלול את הדרך אל ליבת האמת כשהיא מטוהרת משלל גרסאותיה וסתירותיה הפנימיות.

 

במרכז העונה הראשונה, היעלמותה של הגר בת ה-17, דמות מורכבת ורבת סתירות. היא ניהלה יומן וידיאו, הרבתה להשתתף בצ'טים, ניהלה בלוגים בזהות מושאלת, ניהלה מערכת יחסים סימולטאנית עם שלושה בנים והיה לה איזשהו סיפור עם אחד המורים שלה בתיכון.

 

אימא שלה, מיקה, אופנאית. אביה החורג, נדב, הוא קבלן שהיה שותפו של אביה הביולוגי, דותן. לפני 8 שנים נחשף הקשר הרומנטי בין מיקה לנדב ונישואיי הוריה התפרקו יחד עם השותפות של שני החברים שהפכו להיות יריבים גם בעסקים.

 

לכולם יחסים מורכבים איתה וכל אחד מהם רואה אותה באופן שונה מהאחרים.

 

הסדרה מתרחשת כולה בחדר חקירות ובחדר הצמוד אליו המופרד ממנו במחיצה חד כיוונית. היא נשענת על השיח המתקיים בין החוקרים לנחקרים ובדיאלוג בינם לבין עצמם.

 

בסדרה שלושה צירים דרמטיים: פיצוח התעלומה המשטרתית, חשיפת רקמת היחסים המשפחתית/ קהילתית הקשורה לתעלומה, חייהם הפרטיים של החוקרים והיחסים ביניהם. 

 

http://emet.nana10.co.il

 

ביקורת

http://www.edb.co.il/blog/archives/1081

 

pic-06