יצירה עברית , חיים שריר

סדרות


 

סימני שאלה

2010,  10 פרקים,  35 דקות לפרק

 

הופק עבור רשת

 

יוצר הסדרה ותסריטאי: עידו דרור   במאי: אופיר בביוף

 

שחקנים: דן שפירא, דנה כוגן, יונה אליאן, דרור קרן, טל טלמון, יון תומרקין, איתי תורג'מן, ליאת אזר, גולן אזולאי, דורון תבורי

 

בבניין בתל אביב, בקומה השלישית, מאחורי הדלת השמאלית נמצאת דירת המסתור של ארגון "סימני שאלה". העמותה שעוזרת ליוצאים בשאלה. לדירה אין דיירי קבע, על הדלת אין שמות, לא פותחים שם את הדלת לכל אחד. הדירה הזו היא ביתם הראשון כמו גם המשפחה הראשונה של יוצאים בשאלה בחיים החדשים.

 

הסדרה מלווה את חייהם של שישה צעירים בגילי שמונה- עשרה עד שלושים בשלבים שונים של יציאתם בשאלה. חלקם השאירו ילדים מאחור, אחרים הותירו משפחה שבורה שלא מוכנים להכיר בהם יותר וכולם הגיעו ביום אחד לתל אביב, חסרי כל, נרגשים ומפוחדים- לחיים בלי אלוהים.

 

בדירה מצטלבים סיפוריהם השונים ומשרטטים שש דרכים שונות לעכל עולם חדש המוכר כל כך לצופה כפי שניגלה להם לראשונה. בתקופה המרגשת והחד פעמית בה הם עוזבים את העולם החרדי, עוסקים חבורת היוצאים בשאלות הנוגעות לכולנו שעוסקות באמונה, משפחה, בחירה ומשמעות.

 

לפני שלוש שנים אלי, שירה, חמי, דידי, ישראל ואהרון היו לבושים בבגדים שחורים, טלית קטן וקפוטה או שמלות ארוכות ששרוולן מכסה את המרפק.

 

היום אלי הוא חונך בעמותה וברמן מחוספס, שירה היא ציירת שרוצה להוציא לאור ספר קומיקס, חמי מעשן חשיש בכמויות מסחריות, דידי רוקדת במועדון מפוקפק, ישראל חולם להגיע לשלדג ואהרון מנסה לחזור לאהובתו.

 

האם אהרון ימשיך בחייו החילוניים למרות שריבקי בהריון? האם חמי ודידי ימשיכו בפריקת העול שלהם?  מה יעשה אלי כשהאופציה לחזור לגרושתו ובנו תעלה? האם יוותר על אהבתו לשירה? 

 

pic-05